Brambory - zdravá potravina

Dne 16.5.2019 proběhne na farmě Valečov Den otevřených dveří na téma kapková závlaha u brambor
úterý, 7. května 2019

428_vub_logo.jpg

V rámci dne otevřených dveří proběhne pro účastníky ukázka činnosti zařízení pro manipulaci se závlahovou hadicí při zapravení kapkovacích hadic do hrůbků brambor, uložení čidel pro řízení kapkové závlahy a přívod závlahové vody na vybrané pozemky.

Demonstrace se bude týkat technologie pěstování brambor při uplatnění kapkové závlahy. Voda je jedním z klíčových faktorů při pěstování brambor. Rovnoměrné zásobování vodou během vegetace přímo ovlivňuje výši výnosu hlíz a jejich kvalitu. V suchých letech dochází ke snížení výnosů brambor až o 40 %. Čelit těmto situacím je možné závlahou brambor. Vzhledem k omezeným vodním zdrojům je pro Vysočinu možným řešením využití kapkové závlahy. Díky kapkové závlaze jsou porosty brambor v horkých, suchých letních dnech schopny překonat klimatické problémy bez úhony na výši výnosu s využitím minimálního množství vody, která je přiváděna přímo do kořenové zóny rostlin.

Pozvánka a program ke stažení zde...

V případě vašeho zájmu o účast na Dnu otevřených dveří je nutná registrace do 13. 5. 2019 na e-mail: exnarova@vubhb.cz nebo telefonicky na 569 466 215.

Instalace kapkovacích hadic pod povrch
vrcholu hrůbku
Kapková závlaha u brambor Řídící jednotka kapkové závlahy

 

© 2020 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec