Brambory - zdravá potravina

Poradna

VÚB Havlíčkův Brod
pondělí, 22. listopadu 2021, 08:56

TRADIČNÍ PRODEJ BRAMBOR "ZE DVORA" POKRAČUJE.
Kde: Havlíčkův Brod, vjezd mezi domy z ulice Dobrovského, cca 50 m pod kruhovým objezdem směrem do města po levé straně
Kdy: každý čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin
Výběr konzumních odrůd brambor vhodných i na uskladnění zajištěn.
Cena konzumních brambor 6,- až 10,- Kč/kg dle výběru odrůdy
Cena odpadních brambor 100,- Kč/q
Bližší informace podá p. Vampola telefonicky na č. 777 967 344

2544_PRODEJ_BANNER_WEB_2021.jpg

N/A
pátek, 19. listopadu 2021, 13:59

Dobrý den, koupila jsem si brambory (viz foto 1). Po oloupání jsou hezké, žluté. Po uvaření jsou ale našedlé (viz foto 2). Jedná se o vlastnost odrůdy související s červenou slupkou? Nebo se jedná o nějakou chorobu?

2542_1.JPG 2542_3.JPG

Dobrý den,
jedná se o tmavnutí po uvaření, které je způsobeno vytvořením komplexů mezi železem a chlorogenovou kyselinou při vaření (či paření) hlíz a oxidací tohoto komplexu během ochlazení. Na intenzitu tmavnutí má vliv poměr mezi chlorogenovou a citrónovou kyselinou. Čím je poměr mezi oběma kyselinami užší, tím je tato nežádoucí barevná změna více eliminována, protože citrónová kyselina je schopna vázat železo. Koncentrace obou kyselin v hlízách je ovlivněna genotypem (odrůdou), ale působí na ni i vlivy prostředí. Což zřejmě bude v letošním roce velice časté vzhledem k průběhu počasí během vegetace a při sklizni.
VÚB


Šárka Janovská
úterý, 9. listopadu 2021, 18:38

Dobrý den, rodiče si koupili brambory od soukromníka, neznají odrůdu, ani varný typ. Na povrchu vypadají normálně, světle hnědě. Na řezu ale některá má dužinu částečně zrůžovělou až růžovofialová, viz.foto. Nejedná se o něco nebezpečného? Karcinogenního? Nebo je to reakce škrobu s nějakou látkou? Děkuji Janovská

2541_Image-1.jpg 2541_Image-1_(1).jpg

Dobrý den,
Některé odrůdy v letošním roce tímto způsobem zřejmě reagují na letošní průběh vegetačních podmínek. Jedná se patrně o abiotickou anthokyanizaci dužniny hlíz. Tato porucha je podporována osvětlením hlíz na povrchu hrůbku.
VÚB


Roman
sobota, 6. listopadu 2021, 23:18

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, co dělám špatně. Už asi třetím rokem se mi stává to, že máme dlouhou nať a většinu malých brambor pod zemí. Moc hnojím?
Předem díky za odpověď.

Dobrý den.
Vaše otázka je velmi široká a nelze na ni jednoznačně odpovědět. Nadměrné hnojení, především dusíkem, je však jednou z možných odpovědí. Dále má významný vliv průběh a délka vegetace, teploty, srážky, termín sázení, výskyt chorob aj. Záleží také na pěstované odrůdě, zdravotním stavu sadby, resp. byla-li použita certifikovaná sadba nebo se jedná o vlastní přesadbu.
VÚB


Vít Chudáček
neděle, 31. října 2021, 19:19

Dobrý den. Zakoupil jsem řetězový sazeč Bomet a začínám s pěstováním brambor. Nevím, jak sazeč seřídit. Chtěl bych se prosím zeptat, jaká je ideální rozteč sázených brambor, hloubka výsadby (pokud budu brát povrch půdy jako 0) a výška hrůbků.
Děkuji. V. Chudáček

Dobrý den.
Rozteč sázených hlíz se řídí užitkovým směrem a délkou vegetace. Při pěstování konzumních brambor se při meziřádkové vzdálenosti 75 cm volí rozteč hlíz v řádku 23 - 27 cm pro rané konzumní brambory, 28 - 32 cm pro pozdní konzumní brambory. Hloubka sázení se má rovnat velikosti sadbových hlíz, nebo být maximálně o 30 mm větší, měřeno od původního urovnaného povrchu půdy. Výška nahrnuté ornice nad hlízami musí být minimálně 100 mm, optimálně 140 - 160 mm.
VÚB


PetrS
úterý, 26. října 2021, 23:26

Dobrý den,
brambory hnojím jen vlastním kompostem (zbytky natí, trávy, plevelů, listí plus pár beden koňského hnoje, volná hromada u plotu 2x přerytá) tak, že na jaře vyryji rýčem brázdu, tu zhruba do výšky 1/3 vysypu kompostem, na něj nakladu běžně naklíčenou sadbu (celkem sázím 25kg) a začnu odrývat další brázdu, přičemž vyrytou zeminou současně zasypávám předchozí brázdu s naklíčenou sadbou. Náporu mandelinek čelím včasným ob-denním ohýbáním vlastního hřbetu: vajíčka rozmačkávám přímo na listech, brouky sbírám do hrnku a topím. Nepoužívám zásadně žádné postřiky (přecházejí do hlíz a zhoršují jejich chuť, zdraví, trvanlivost). Brambory jednou okopávám, ideálně před deštěm. Po zaschnutí natě v září/říjnu je opatrně rýčem vyrývám, sám nebo za pomoci rodiny - ideální je zarýt dva rýče současně proti sobě, hlínu s hlízami nadzvednout a třetí uprostřed vybírá do bedny. Ve sklípku se brambory pak nekazí, nehnijí a přečkají s mírným sesycháním a klíčením do další sklizně. Úrodu nejvíce ovlivňuje počasí. Sucho (jsme u Litoměřic) = nižší, deštivo(2021)=ideální. Plodiny střídám na dvou záhonech ob-rok (brambory X ostatní zelenina). Plísním předcházím volbou polo rané odrůdy. Výskyt drátovce regulují během sázení 3 aktivní slepice, vděčné za osvobození z velkochovu. Myši a spol. nemají klid díky dvěma kočkám. Toto mé kňouhau doporučuji všem malopěstitelům (ta chuť brambor stojí za tu námahu) a tímto Vás všechny zdravím :)


Hromada
úterý, 26. října 2021, 11:59

Dobrý den,
asi před třemi roky jsme si koupili sadbové brambory (nevím odrůdu) a od té doby nám na políčku tyto brambory rostou, i přestože jsme je poslední dva roky nesázeli. Letos vyrostly brambory opravdu obrovské (jedna hlíza se sotva vejde do ruky), když se nastrouhají, tak úplně zčernají - není to prosím nějaká vada, nemoc, pro kterou by se pak ty brambory nemohly konzumovat?
Děkuji.

Dobrý den.
Při manipulaci s hlízami a při jejich zpracování může dojít ke třem druhům barevných změn. K enzymovému hnědnutí vyskytující se při nešetrné manipulaci s hlízami a při zpracování syrových hlíz, k tmavnutí po uvaření, které se vyskytuje po vaření či paření brambor a k neenzymatickému hnědnutí neboli Maillardově reakci, která hraje významnou úlohu při sušení nebo smažení. U Vás se zřejmě jedná o enzymové hnědnutí, které se vyskytuje při nešetrné manipulaci s hlízami a při krájení, řezání nebo strouhání syrových brambor.
Při všech úkonech, kdy jsou buňky v hlízách poškozeny a vystaveny působení vzduchu (kyslíku). Zpočátku se barví hlízy červenohnědě, později vzniká tmavohnědá barva, až konečným výsledkem je černohnědá barva produktu. Tuto reakci způsobuje oxidace tyrosinu na melanin prostřednictvím enzymu PPO. Reakce neprobíhá při teplotách nad 80 °C a za nepřítomnosti kyslíku. Přítomnost železa podporuje průběh reakce. Vedle tyrosinu se spolupodílí na této reakci chlorogenová kyselina. Tato vlastnost je vysoce ovlivněna genotypem - odrůdou. Tzn. že některé odrůdy netmavnou některé tmavnou ihned pod nastrouhání, což je asi Váš případ.
VÚB


VÚB Havlíčkův Brod
úterý, 19. října 2021, 12:26

ZAHÁJENÍ PRODEJE KONZUMNÍCH BRAMBOR!
čtvrtek 21.října 2021, od 8:00 hod. do 15:00 hod, následně mimořádně ve středu 27.října 2021
Tradiční prodej brambor "ze dvora".
Kde: Havlíčkův Brod, vjezd mezi domy z ulice Dobrovského, cca 50 m pod kruhovým objezdem směrem do města po levé straně
Kdy: každý čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin
Výběr konzumních odrůd brambor vhodných i na uskladnění zajištěn.
Cena konzumních brambor 6,- až 10,- Kč/kg dle výběru odrůdy
Cena odpadních brambor 100,- Kč/q
Bližší informace podá p. Vampola telefonicky na č. 777 967 344

2533_PRODEJ_BANNER_WEB_2021.jpg

Jaroslav
středa, 13. října 2021, 19:31

Dobrý den.
Už vícero let kupuji brambory od místního ZD. Vždy byly výborné. Ale letos se po 3 týdnech po sklizni na hlízách objevila plíseň bramboru. Vše jsem přebral, napadené hlízy vytřídil, ostatní namočil do vápenné vody (jindy používám roztok boraxu) a uložil do sklepa. Samozřejmě budu dál kontrolovat a přebírat.
Ale mám dotaz, co s napadenými hlízami. Jen několik se začalo rozpadat, ostatní ještě byly tuhé, tak jsem je uvařil a viditelně napadené části vykrájel. A co s tím zbytkem? Máte zkušenosti či poznatky, že by se mohly skonzumovat nebo alespoň skrmit? Zanechává plíseň v hlízách nějaké (škodlivé?) metabolity?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Letošní vlhký rok byl velmi příznivý pro plíseň bramboru, a to pro infekci natě i hlíz. Ani při intenzivní ochraně se vždy nepodařilo infekci hlíz zabránit.
Napadené hlízy jste sice vytřídil, ale u některých, které byly infikovány později, se může hniloba po uplynutí inkubační doby ještě projevit. Bohužel, pokud k infekci hlíz již došlo, žádná desinfekce rozvoji hniloby nezabrání.
Hlízy, u kterých jsou pouze první slabé příznaky napadení (rezavé skvrnky v dužnině) a nepřešly do měkké hniloby, je možné po uvaření zkrmovat.
VÚB


Jana
neděle, 10. října 2021, 15:00

Dobrý den,
U odrůdy ANUSCHKA se nám.po sklizni objevily praskliny...
Brambory jsou vybírány ručně a třídění probíhá na třidičce brambor.
Děkuji

Dobrý den.
Pokud jde o praskliny, které se objevily až po třídění, pravděpodobně jde o špatné seřízení třídící linky. Bez fotografie a znalosti bližších okolností ale nemůžeme příčinu přesně stanovit.
Obvyklé jsou růstové rozprasky hlíz. Tyto vznikají v průběhu vegetace při rychlém růstu, který nastává po srážkách nebo zavlažení porostu po předchozím přísušku, který omezil růst. Další možnou příčinou jsou rozprasky způsobené nějakou chemickou látkou, vznikající např. po aplikaci nevhodného herbicidu. V obou posledně jmenovaných případech jsou však rozprasky vyhojené a pokryté slupkou.
VÚB


Naďa Prošková
středa, 6. října 2021, 10:32

Dobrý den, zajímá mě označení brambor rané, polorané, pozdní, zda toto označení je podle délky růstu rostliny, či podle období sklizně. Děkuji
Prošková

Dobrý den.
Brambory konzumní se člení na brambory konzumní rané (brambory konzumní sklízené před dosažením úplné zralosti hlíz se snadno odstranitelnou slupkou) a na brambory konzumní pozdní (brambory konzumní sklízené po dosažení úplné zralosti hlíz s dobře vyvinutou a pevnou slupkou).
Pokud však posuzujeme brambory z hlediska pěstování, pak zařazujeme jednotlivé odrůdy do skupin podle ranosti, tj. podle délky vegetace, a to velmi rané 60 - 100 dnů), rané (100 - 120 dnů), polorané (110 - 120 dnů) a polopozdní až pozdní (nad 120 dnů).
VÚB


Václav Lavička
pátek, 1. října 2021, 08:15

Sklizeň byla letos lepší než loni, ale asi na každé 20. hlíze si pochutnával tvor, který si udělal na záhonu pár děr. Kdo asi je ten nezvaný jedlík?

2528_OHRYZANE-HLIZY.jpg

Dobrý den.
Požerky na hlízách jsou s největší pravděpodobností způsobeny hlodavci např. hrabošem polním. Požerky jsou rozpoznatelné podle viditelných otisků zubů.
VÚB


Ladislav Pátek
čtvrtek, 30. září 2021, 15:33

Dobrý den,
letos a v menší míře loni se mi u odrůdy Red Anna objevily praskliny. Před tím byly popraskané minimálně.
Čím to?

Dobrý den.
Pravděpodobně jde o růstové rozprasky hlíz. Tyto vznikají při rychlém růstu, který nastává po srážkách nebo zavlažení porostu po předchozím přísušku, který omezil růst. Stagnaci růstu hlíz mohou způsobit také vysoké teploty.
VÚB


Jiří Kalenda
pondělí, 20. září 2021, 20:40

Dobý den, prosím o radu,
Letos se nám urodily brambory těchto tvarů.
Odrůda Milva, 3 týdny před výsadbou aplikace dusíkatého vápna, na podzim vyhnojeno vyšší dávkou vyzrálého kompostu. Předplodina oz. pšenice.
Výsadba 24.4. Postřik proti mandelince přípravkem Spintor 2x v rozmezí 7 dnů. Plíseň bramboru ošetřena Championem pouze 1x.
Dešťové srážky vyšší, tak jako letos všude.

Čeho se vyvarovat pro příští sadbu?

Děkuji Kalenda

Dobrý den.
Bohužel obrázky přiložené nejsou. Pokud se Vám je nedaří vložit přímo do systému , tak je můžete zaslat na e mail: ochrana@vubhb.cz
VÚB


Václav Lavička
neděle, 19. září 2021, 20:59

Sklizeň byla letos lepší než loni, ale asi na každé 20. hlíze si pochutnával tvor, který si udělal na záhonu pár děr. Kdo asi je ten nezvaný jedlík?

Dobrý den.
Pokud nám pošlete přes Poradnu fotografii poškození hlíz a děr v půdě, rádi Vám poradíme.
VÚB


Monika Lužná
čtvrtek, 16. září 2021, 12:16

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu, neboť jsem již zoufalá. Brambory sadíme již bezmála 50let, kromě mandelinek nebyl žádný problém. Avšak posledních 5 let nas zničehonic nic začali sužovat drátovci, letos je to úplná invaze. Kvůli nepříznivému počasí jsme sadili brambory až začátkem května, sklízeli jsme první víkend v září, dřív do pole nešlo vjet, neboť 14 dni vkuse pršelo. Letos jsme sadili polorannou odrůdu Red Anna a Bernina, nakupujeme certifikovanou sadbu od firmy Dunaj Ostrava. Červená odrůda je úplně prolezlá drátovcem, ta jim teda jela a žlutá odrůda začala velmi rychle hnít, některé brambory se roztekly uz v zemi, jiné maji hnědé fleky, na jejichž místě postupně vyhnívají, pár dní po sklizni pění, smrdí, no děs. Nevíte o co by mohlo jit a jak tomu příště zabránit? V cem může byt problém? Nikdy jsme tak špatnou urodu neměli. Pole na podzim vápníme, zaoráváme, na jaře hnojíme (koňským hnojem), znova zaoráváme a kultivujeme, po výsadbě cca do 14 dnu ještě hrobkujeme. Ještě musím dodat, že letos dokonce odumřelo pár bramborových natí ještě před květem, začaly černat a jakoby shnily. Přikládám foto.

2517_IMG_20210916_121311_edit_181652188989989.jpg 2517_IMG_20210916_121333_edit_181674677158215.jpg

Dobrý den.
Váš dotaz je poměrně obsáhlý, proto odkazujeme na podrobnější informace v publikacích na našich webových stránkách www.vubhb.cz, a to Drátovci a osenice u brambor, Metodika integrované ochrany proti plísni bramboru v nových agroenvironmentálních podmínkách a Škodliví činitelé bramboru poškozující hlízy.
Drátovci jsou velkým problémem především na malých pozemcích obklopených trávníky a jinými trvalými kulturami. Pro malopěstitele není v současné době k dispozici žádný účinný přípravek pro přímou ochranu, a proto lze využít pouze agrotechnická opatření, především časté a intenzivní zpracování půdy a včasnou sklizeň.
Hniloby, které popisujete, byly způsobeny plísní bramboru, která napadá nať a později i hlízy. Rozklad hlíz je pak dále urychlován pektinolytickými bakteriemi s charakteristickým zápachem. Tyto bakterie byly také příčinou choroby nazývané černání stonku, kterou jste pozorovala před květem.
Plíseň bramboru měla v letošním vlhkém a teplém roce velmi příhodné podmínky a v mnoha případech způsobila značné ztráty na výnosech a hnilobou hlíz. Pro účinnou ochranu je nutné použít fungicidní přípravky a v případě napadení porostu včas odstranit nať.
VÚB


Petr Dohnal
pátek, 10. září 2021, 22:06

Dobry den,
Na bramborach odrud Adela a Rosara se mi objevily hnede "skvrny". Mechanickym poranenim pri sklizni nevznikly. Mohli byste mi prosim poradit oč se jedna?
Predem dekuji za odpoved.

2516_IMG_20210910_215521.jpg 2516_IMG_20210910_220018.jpg

Dobrý den.
Podle fotografií jde ale právě o skvrny vzniklé mechanickým odlupováním nevyzrálé slupky hlíz bramboru. V letošním vlhkém roce je to poměrně častý jev. Nevyzrálá slupka se loupe poměrně snadno i při relativně šetrném zacházení s hlízami. Proto by se hlízy měly sklízet po ukončení vegetace nejdříve za 2 - 3 týdny po vyzrání a zpevnění slupky. Tento proces je značně závislý na průběhu počasí a odrůdě. Důsledkem tohoto narušení slupky může být také vyšší infekce hlíz původci hnilob a zvýšený výpar během skladování.
VÚB


Oldřich Myška
pátek, 10. září 2021, 18:28

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na hnědé skvrny na bramborách. Včera vybrané samosběrem a víc jak polovina jich má takovéto skvrny. Odrůdu nevím, ale mají být na zimní uskladnění. Prosím jsou vhodné na uskladnění? Nebo přebrat a ty se skvrnami vyhodit? (mám obavu, aby nehnily).
Děkuji za odpověď.
O.Myška


Dobrý den.
Jedná se o skvrny vzniklé okysličením pletiv hlíz po oloupání nevyzrálé slupky. V letošním vlhkém roce je to poměrně častý jev. Nevyzrálá slupka se loupe poměrně snadno i při relativně šetrném zacházení s hlízami. Proto by se hlízy měly sklízet po ukončení vegetace nejdříve za 2 - 3 týdny po vyzrání a zpevnění slupky. Tento proces je značně závislý na průběhu počasí a odrůdě. Důsledkem tohoto narušení slupky může být také vyšší infekce hlíz původci hnilob a zvýšený výpar během skladování. Vaše obava je tedy oprávněná. Doporučujeme proto uskladnění hlíz na 2 - 3 týdny na přechodné skládce ve tmě při teplotě kolem 15°C, poté vytřídit hlízy napadené chorobami a silněji poškozené a teprve pak je uložit do sklepa.
VÚB


Roman
pondělí, 6. září 2021, 19:47

Dobrý den, prosím o radu. Proti všem zásadám pěstuji brambory na stejném místě /cca 1 ar/ již více než 20 let - nemám jinou možnost. Pěstoval jsem odrůdu Karin, v posledních letech Dalli. Brambory sklízím na přelomu 07-08, někdy již v počátku plísně bramborové. Brambory jsem ještě nikdy chemicky neošetřoval, mandelinku stačíme zregulovat sběrem. Úroda obvykle nadprůměrná, hlízy zdravé, větší, bez problémů vydrží ve sklepě do další sklizně. Po sklizni zaseji zelené hnojení, koncem září ho zaryji společně s hovězím hnojem /přibližně 4-5 kg /m2/, síran draselný cca 30 a superfosfát cca 40 g/m2. Na jaře již nehnojím. Jediným problémem je bujnější a vyšší nať, která při prudším dešti v některých místech lehne a začne podehnívat. Tam je potom nižší úroda. Prosím o radu, jak změnit systém hnojení, aby nať nebyla tak bujná. Doporučujete rok starý hovězí hnůj nebo granulovaný? Předem děkuji za odpověď. Roman

Dobrý den.
Příčinu nárůstu bujné natě by bylo možné hledat právě v hnojení. Každoroční hnojení hnojem v dávce 4 - 5 kg/m2 v kombinaci se zeleným hnojením může znamenat mineralizaci poměrně velkého množství organických látek v půdě během vegetace, což znamená uvolňování dusíku. Rostliny brambor tak mají možnost vysokého příjmu dusíku. Kromě poléhání natě může být dalším rizikem při nadměrném příjmu dusíku vyšší citlivost rostlin k napadení chorobami (plíseň bramboru) a škůdci. Lze doporučit snížení, nebo i vynechání hnojení hnojem na podzim. Vzhledem k pravidelnému hnojení síranem draselným a superfosfátem by bylo vhodné nechat si provést rozbor půdního vzorku na základní živiny a podle jeho výsledku dávku hnojiv upravit. Postup odběru vzorku a tabulky s doporučením dávek živin je uveden v metodice "Hnojení brambor", kterou je možné stáhnout na našich stránkách (odkaz:
https://www.vubhb.cz/cs/knihovna/prakticke-informace/hnojeni-brambor). Část této metodiky je věnována hnojení brambor u malopěstitelů a na zahrádkách.
VÚB


jan vitoušek
neděle, 5. září 2021, 23:25

Brambory jsou něčím navrtané, je na nich malá černá dírka a uvnitř chodba.

Dobrý den.
Pravděpodobně se jedná o napadení hlíz drátovci - larvami brouků kovaříků.
Podrobnější informace o drátovcích a ochraně proti nim naleznete na našich stránkách www.vubhb.cz v sekci Publikace, v příručce Drátovci a osenice.
VÚB

© 2021 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec