Brambory - zdravá potravina

Poradna

«123...14»
Aneta
pondělí, 21. října 2019, 17:34

Dobrý den, jaká odruda brambor je vhodná do suchých oblastí?

Dobrý den.
Této otázce jsme se věnovali už v některých z předešlých odpovědích.
Na vaši otázku nelze jednoduše odpovědět. V České republice se množí každoročně kolem 200 odrůd brambor s různou raností, rozdílným užitkovým směrem a varným typem. Na půdní vláhu jsou brambory poměrně náročnou plodinou. Každá z odrůd má řadu pěstitelských nároků a odrůdy reagují na průběh vegetačního období rozdílným způsobem. Výsledek pěstování, tj. výnos a kvalita hlíz, závisí také na termínu výsadby, podmínkách při nasazování hlíz, výživě, půdních podmínkách atd. v daném roce. Vyjmenovat odrůdy odolné jednoznačně nejde. Obecně lze doporučit do sušších podmínek odrůdy s kratší vegetační dobou, tedy odrůdy velmi rané a rané, které mají rychlejší vývoj a v rozhodujícím období jejich vegetace zachytí ještě zimní a jarní vláhu.
Základní informace o některých odrůdách naleznete v publikaci Seznam doporučených odrůd, kterou každoročně vydává Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. Její součástí je i adresář firem, na které se můžete obrátit s požadavky na podrobnější informace o vlastnostech jednotlivých odrůd a zakoupit certifikovanou sadbu.
VÚB


Martin Tichý
neděle, 13. října 2019, 23:39

Dobrý den,nechal by se použít prípravek DURSBAN proti drátovcům v bramborech? Myslím že pro brambory není registrován.Jak by mohl případně bramborům uškodit?Moc děkuji za odpevěď.

Dobrý den.
Máte na mysli zřejmě granulovanou formu Dursbanu, tedy Dursban 10 G, který se aplikoval do půdy. Účinnou látkou je organofosfát chlorpirifos. Pro brambory chlorpirifos není fytotoxický. Otázkou však je, zda by nezanechával rezidua v hlízách. Použití organofosfátů se nyní velmi silně omezuje z důvodu účinku na necílové organismy, mimo jiné např. na včely. Dursban 10 G již není registrován v žádné plodině a jeho použití tedy není možné.
VÚB


VÚB Havlíčkův Brod
čtvrtek, 10. října 2019, 12:30

Dobrý den.
Tradiční prodej "ze dvora" VÚB byl opět zahájen. Vjezd z ulice Dobrovského, nad domem zubních ambulancí. Prodávat se bude každý čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin. Výběr odrůd i na uskladnění zajištěn. V sortimentu i odrůda Val Blue s fialovou dužninou, varný typ B. Cena konzumních brambor 10,- Kč/kg, odrůda Val Blue 20,- Kč/kg. Kontaktní osoba p. Vampola - tel. 777 967 344.
VÚB


Helena
středa, 9. října 2019, 19:20

Dobrý den,
byli jsme vždy bramborová rodina, jedli jsme je jako přílohu často.Poslední roky však máme pocit, že si na nich moc nepochutnáme.Jsou prostě chuťově jiné.
V létě jsem koupila v obchodě brambory značky Ranomi a ano.To byla přesně ta chuť.Všichni jsme se shodli na tom, že takhle chutnají brambory, po kterých se nám už léta stýskalo.
Nevíme jakou odrůdu jsme před lety jídávali.Tato je prý vyšlechtěna někde v Holandsku,ale prostě chutná jako stará, dobrá, žluťoučká brambora našeho mládí.Pěstuje se asi i v Čechách, ale v obchodě ji měli jen jednou, pak zase jiné odrůdy,které nám nechutnaly. Nevíte tedy, kde se tato odrůda pěstuje? A zda se dá koupit jen v létě? Nebo snad celoročně? Děkuji za informaci

Dobrý den.
Tuto odrůdu má v nabídce například Zemědělského obchodního družstva Kámen. Prodej brambor je na čísle 602 190 483. bramborarna.kamen@seznam.cz. Případně se zeptejte na AGRA HB, s.r.o., Smetanovo náměstí 279, 580 01 Havlíčkův Brod. Telefon na obchodní úsek je 569 641 209. Obchodují se sadbou této odrůdy a mohli by Vám doporučit další pěstitele.
Jinak se jedná se o velmi ranou odrůdu, tudíž k dlouhodobému uskladnění nebude vhodná. Velmi rané odrůdy jsou je vhodné k přímé spotřebě a na krátkodobé skladování.
VÚB


Tomáš - Karvina
čtvrtek, 3. října 2019, 13:33

Dobrý den. Mam dotaz ohledně brambor odrudy Belana. Po rozkrojeni maji některé hlízy červené fleky v řezu. Brambor jinak vypada krásně a nevykazuju znamky že by se mel kazit... Co a čim je to zpusobeno... A budou se timto napadene hlizy kazit? Děkuji

Dobrý den. Podle vašeho popisu se pravděpodobně jedná se o abiotickou rzivost dužniny hlíz bramboru. Jde o fyziologickou poruchu, příčinou jsou nevyrovnané růstové podmínky ve vegetačním období, tj. vysoké teploty a přísušky spojené s nedostatečným příjmem vápníku a železa, případně jiných prvků (blokace jejich příjmu vlivem nevhodného průběhu vegetace). Některé odrůdy jsou k této poruše více náchylné. Poškozené hlízy nejdou vytřídit, protože na povrchu nemají žádné viditelné příznaky vnitřního poškození, jak sám uvádíte. V posledních ročnících, které jsou charakteristické značnými výkyvy povětrnostních podmínek ve vegetaci, se s touto poruchou setkáváme poměrně často. Při dobrém skladování se stav nezmění a hlízy by neměly podléhat hnilobě.
VÚB


Marie z Petrovic
čtvrtek, 26. září 2019, 20:52

Proč některé žluté brambory na druhý den po uvaření zbělají? Chuť neztratí, ale vzhledově jsou odpuzující.

Dobrý den.
Jak jsme již psali níže: Změna barvy dužniny po uvaření a rychlost této změny je odrůdovou vlastností, částečně může být také ovlivněna průběhem povětrnostních podmínek ve vegetaci. Oxidační procesy a jejich projevy v podobě změny barvy do bílé, šedé apod. také závisí na teplotě, při které jsou vařené hlízy uchovávány. Nehledě na změnu barvy, přechovávání vařených brambor do druhého dne zhoršuje jejich kvalitu i chuťové vlastnosti.
VÚB


LP
čtvrtek, 26. září 2019, 11:11

Dobrá den, ráda bych se zeptala, jestli jsou uvařené brambory další den při skladovaní v lednici nevhodné nebo dokonce škodlivé ke konzumaci?
Děkuji

Dobrý den.
Brambory vařené předchozí den a uložené v lednici škodlivé pro konzumaci rozhodně nejsou. Podstatně se však snižují jejich kvalitativní vlastnosti, mění se jejich vzhled i chuť. Do jaké míry k tomu dochází, hodně záleží na odrůdě. Lépe je tedy vždy konzumovat vařené brambory čerstvé.
VÚB


Karel Plch
čtvrtek, 19. září 2019, 21:28

Dobrý den. 12.4. 2019 jsem vysadil uznanou sadbu brambor Adéla 1600 kg. Na stejný pozemek jsem vysadil i přibližně stejné množství vlastní farmářské sadby Antonia.. Parcela byla stejnoměrně vyhnojena minerálními hnojivy KCL(na podzim) a NPK(před výsadbou). Obě odrůdy byly stejně ošetřovány přípravky OCHR. Porost Adély byl pěkně zapojen bez mezerovitosti. U odrůdy Antonie bylo vidět, že některé hlízi nevzešly cca 5-10 %.Při sklizni jsem zjistil, že odrůda Antonie poskytuje velmi dobrou úrodu s poměrem konzum/krmné 9/1. Odrůda Adéla vykazuje velmi vysoký podíl nestandardních a malých hlíz poměr 2/1. Stejné poznatky mají i ostatní pěstitelé v mém okolí i samotný producent sadby. V příloze posílán fota vyoraných hlíz na vubhb@vubhb.cz. Nevím kde se stala chyba.
Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den. Karel Plch

Dobrý den.
Jednotlivé odrůdy brambor se liší svými hospodářskými vlastnostmi, mají jiný průběh vývojové a růstové křivky, rozdílnou náchylnost k chorobám a také rozdílnou reakcí na průběh vegetačních podmínek v daném roce. To je jeden z důvodů, proč pěstitelé brambor pěstují více odrůd od jednoho užitkového směru. Širší sortiment odrůd snižuje riziko kvantitativních nebo kvalitativních ztrát v případě, že některé odrůdě daný průběh vegetace nevyhovuje. Např. o počtu hlíz pod trsem se rozhoduje v poměrně krátkém časovém úseku a záleží na průběhu počasí v této době. A toto období může být u každé odrůdy v jiném termínu. Svoji roli má i řada dalších faktorů, jako jsou např. termín sklizně sadby v předchozím roce, průběh skladovacího období, připravenost sadby (narašení, naklíčení), termín sázení aj. Odrůda Adéla evidentně neměla vyhovující pěstitelskou sezónu. Naopak odrůda Antonia i přes výpadky ve vzcházivosti dokázala mezerovitost kompenzovat zvýšením výnosu kvalitních hlíz.
VÚB


Marie z Petrovic
pondělí, 16. září 2019, 13:08

Proč jsou letos uvařené brambory na druhý den bílé. Druh Anuschka. Koupila jsem je a když zbydou do druhého dne, jsou vzhledově odpuzující bílé, jak z vápna. Děkují za odpověď.

Dobrý den.
Změna barvy dužniny po uvaření a rychlost této změny je odrůdovou vlastností, částečně může být také ovlivněna průběhem povětrnostních podmínek ve vegetaci. Oxidační procesy a jejich projevy v podobě změny barvy do bílé, šedé apod. také závisí na teplotě, při které jsou vařené hlízy uchovávány. Nehledě na změnu barvy, přechovávání vařených brambor do druhého dne zhoršuje jejich kvalitu i chuťové vlastnosti.
VÚB


Martin Tichý
pondělí, 16. září 2019, 00:35

Dobrý den,je uleželý kozí hnůj vhodný k hnojení pod brambory? Zaslechl jsem že by mohly být brambory po aplikaci kozího hnoje napadeny strupovitostí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Uleželým kozím hnojem můžete bez obav hnojit. Důležité je, aby byl k bramborům zaorán na podzim a přes zimu se částečně rozložil. Jarní zaorávka hnoje vede k příliš pozdnímu uvolnění živin a také, zejména pokud je hnůj slamnatý, může zvyšovat výskyt vločkovitosti hlíz (starý název kořenomorka) způsobené houbou Rhizoctonia solani. S obecnou strupovitostí hnojení jakýmkoliv hnojem přímo nesouvisí.
VÚB


Eva
sobota, 14. září 2019, 00:12

Děkujeme Vám za velice rychlou odpověď. Pro Vaši informaci jsme se do těchto problémů dostali tak, že máme zahrádku s jílovitou půdou. Snažíme se pěstovat co se dá a na rytí už nemáme tolik sil. Déšť, slunce a vítr udělá na záhonech bláto nebo beton, takže všechno mulčujeme a brambory pěstujeme napůl v posekané trávě. Ještě jednou děkujeme za radu.


Eva
pátek, 13. září 2019, 00:50

Brambory pěstované na zahrádce se po dešti obnažily a začínají zelenat. Je možné ještě něco napravit když nať je ještě zelená?
Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Zelené hlízy již nenapravíte. Ale jistě nebudou zelené všechny hlízy, pokud voda neodplavila celé hrůbky. Ty je možné ještě přihrnout, aby se zabránilo zelenání dalších hlíz a vyzrála jejich slupka. Nemůžeme posoudit v jakém stavu je porost a jak jsou narostlé hlízy, nevíme, o jakou odrůdu se jedná a neznáme podmínky v lokalitě. Ale pomalu se blíží konec vegetace i u poloraných odrůd. Jsou-li hlízy narostlé, asi by bylo nejlépe vytrhat nať (zabráníte tím např. infekci hlíz plísní bramboru), hrůbky přihrnout a po dvou týdnech hlízy sklidit.
VÚB


C. Cisecky
úterý, 10. září 2019, 13:37

Dobrý den,
co může signalizovat opožděné rozkvetení brambor ? Po dlouho trvajícím suchém období, začala přibývat vláha a poslední týden byl velice teplý. V neděli jsem se byl podívat na poli a zjistil jsem že cca 3 procenta brambor, které mají ještě slušně zelenou nať, rázem rozkvetly. Podotýkám že se jedná o poloranou odrůdu Fabiola (AGRA HB) Ještě jsem se v žívotě s touto situací nepotkal. A to pěstuji brambory přes 40 let. Můžete mi prosím poradit zda to může mít vliv na celkovou kvalitu a stabilitu brambor při uskladnění ?
Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den.
Po delším suchém období, které popisujete, došlo po přísunu vláhy k obnovení růstu brambor, které se může projevit také kvetením. Kromě obnovení růstu natě může docházet také k zmlazování hlíz a k nasazování hlíz nových.
Zmlazování hlíz se projevuje prodlužováním hlíz, tvarovými deformacemi, rozprasky a sklovitostí hlíz. Tyto růstové poruchy negativně ovlivňují kvalitu hlíz a samozřejmě zhoršují jejich skladovatelnost. Omezit kvalitativní ztráty lze ukončením vegetace, nejlépe vytrháním natě, případně jejím posečením. Sklizeň by se pak měla provést asi za dva týdny po vyzrání slupky. Více o této problematice najdete na našich webových stránkách v publikaci Abiotikózy bramboru, fyziologické vady a poruchy.
VÚB


Z.Karhan
pátek, 6. září 2019, 11:31

Dobrý den,rád bych požádal o radu asi 3 roky bojuji s drátovcem a nevím si rady. Zkoušel jsem zelené hnojivo na zimu z jara jsem dával dusíkaté vápno a bez úspěchu. Pozemek střídám,nedávám je na stejné místa. Letos byl pokus kde brambory nebyli cca 10 let, je pravda nedával jsem tam ani zelené hnojivo ani vápno a byl jsem zklamán když jsme je vyorali. Je napadena cca polovina. Jsem už bezradný a přemýšlím ...hnojím pod brambory klasicky hnojem jestli to není třeba jeden z důvodu,fakt už nevím. A dá se použít z těchto napadených brambor sadba na následující sezonu. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den.
Doporučujeme Vám k přečtení příručku Drátovci a osenice na našich webových stránkách v sekci Publikace, kde se dozvíte podrobnosti. Drátovci jsou u brambor v posledních letech častým a nepříjemným škůdcem, zejména u malopěstitelů. Na malé plochy se drátovci stahují z okolních, většinou travních porostů, a v hlízách hledají nejen potravu, ale v suchých letech i vodu, zejména koncem vegetace. Aktuálně není k dispozici žádný účinný a registrovaný přípravek proti drátovcům. Z agrotechnických opatření se jeví jako nejúčinnější intenzivní a častá kultivace půdy a včasná sklizeň, tj. ihned po zaschnutí natě.
Pokud se týká napadené sadby, tu použít lze, neboť drátovci při sklizni hlízu obvykle rychle opouštějí.
VÚB


Štěpán Šír
pátek, 6. září 2019, 07:06

Dobrý den,
nemáte nějaký typ, kde koupit kvalitní sadbu topinamburu?

Děkuji

Dobrý den.
Sadbu topinamburu různých odrůd si můžete objednat na tel.čísle 736 625 273 (Ing. Kasal).
VÚB


Bednarova
středa, 4. září 2019, 17:35

Dobry den,
prosim o nazor, cim muze byt zpusobeno vodnateni brambor? Nejedna se o vodnatou sadebni hlizu, protoze vodnatost a "mekkost" nelze odhadnout jiz pri sklizni nebo loupani brambor k vareni. Az po uvareni jsou nektere kusy (cca 20% sklizne) vodnate, nasladle a celkove nepozivatelne.
Moc diky a zdravim!

Dobrý den.
Pravděpodobně se jedná o abiotickou sklovitost hlíz. Příčinou je zastavení růstu hlíz v důsledku sucha a jeho následné intenzivní obnovení po přísunu vláhy srážkami nebo závlahou. V hlízách dochází k přesunu asimilátů do vrcholové růstové části, zatímco v pupkové části se snižuje obsah sušiny a hlíza vodnatí. Dochází také k prodlužování hlíz a k tvarovým deformacím Jedinou ochranou je pravidelné zásobení porostů vodou. Více informací naleznete v příručce Abiotikózy bramboru, fyziologické vady a poruchy v sekci Publikace na našich webových stránkách.
VÚB


Václav Novotný
čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:43

Dobrý den,
v letošním roce jsem 25.4. vysadil brambory odrůdy Krone. Cca kolem 4.6. brambory vzešly. Přibližně v první dekádě srpna se objevilo místy mírné žloutnutí a uvadání natě. Následoval postřik Kuprikolem, ten však již nepomohl, nať zvadla na cca 75%. Uvadlou nať jsem tedy 15.8. vytrhal a brambory zatím ponechal v zemi.
Brambory jsou v půdě tedy 14 dnů bez natě. Jak dlouho je tam ještě mohu ponechat?

Dobrý den.
Žloutnutí natě může mít celou řadu příčin. Tato poloraná odrůda by začátkem srpna měla být ještě v plné vegetaci. Je však možné, že žloutnutí natě bylo způsobeno vysokými teplotami a suchem. V úvahu připadá i napadení plísní bramboru nebo alternariovými skvrnitostmi. Neznáme však konkrétní průběh vegetace a podmínky v dané lokalitě. Pokud byl porost napaden výše uvedenými chorobami, postřik Kuprikolem přišel pozdě, protože ochrana fungicidy musí být zahájena preventivně. Pokud se týká termínu sklizně, optimální je 2 - 3 týdny po odstranění natě, kdy je slupka již vyzrálá. Při pozdější sklizni se zvyšuje napadení některými chorobami hlíz (vločkovitost, stříbřitost slupky) a také drátovci. Více informací o chorobách a škůdcích a ochraně proti nim naleznete v příručkách na našich webových stránkách www.vubhb.cz v sekci publikace.
VÚB


Jan
středa, 28. srpna 2019, 16:38

Dobrý den,
děkuji za níže uvedenou odpověď, bohužel jsem zapomněl napsat, že se nejedná o matečnou hlízu.
Ta je většinou již rozložená a sklizená, popisovaná hlíza je podstatně větší, než hlíza vysazovaná.
Tento problém se mi vyskytl až v posledních dvou letech, tj. 2018 a 2019. Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den.
Na Váš dotaz bohužel nelze odpovědět bez posouzení a rozboru uvedených hlíz.
Můžete je však poslat na naši adresu. Neznáme také konkrétní podmínky ve vegetaci ve Vaší lokalitě.
VÚB


Jan
úterý, 27. srpna 2019, 13:33

Dobrý den,
prosím o radu. Již druhý rok se nám stalo, že při sklizni je v trsu jedna velká hlíza, která má tmavší, drsnější povrch a ostatní hlízy jsou hladké, čisté, světlé. Tato velká hlíza je po uvaření jako by vodnatá, nevhodná ke konzumaci. Brambory sázíme v první dekádě dubna. Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Domníváme se, že hlíza, kterou popisujete, je původní matečná hlíza, kterou jste vysázeli. Za určitých podmínek, zvláště pokud v průběhu vegetace nedojde k převlhčení půdy, se tyto hlízy nerozloží a přežívají až do sklizně. Jsou samozřejmě vodnaté se změněnou barvou dužniny i povrchu, neboť živiny byly vyčerpány pro počáteční růst a vývoj bramborového trsu.
VÚB


Lenka Filipová
pátek, 16. srpna 2019, 20:58

Dobrý den, můj dotaz zní: koncem července jsem zasadila další várku (test deseti kusů) brambor. Když po 14 dnech nic nelezlo, koukla jsem pod jednu a ...ano byla tam hlíza ale obalená malými brambůrkami bez natě. Proč? Mám je tam nechat až třeba do zámrzu, nebo to je zbytečné. Děkuji Lenka

Dobrý den.
Fyziologická poruchu, kterou popisujete, se nazývá abiotická hlízkovitost bramboru a je způsobena silnými výkyvy teplot, kterými sadbová hlíza prošla.
Dva týdny jsou ale krátká doba, vzcházení hlíz trvá obvykle déle. Ale podle uvedených příznaků hlízy pravděpodobně nevzejdou.
Fyziologická poruchu, kterou popisujete, se nazývá abiotická hlízkovitost bramboru a je způsobena silnými výkyvy teplot, kterými sadbová hlíza prošla.
Dva týdny jsou ale krátká doba, vzcházení hlíz trvá obvykle déle. Ale podle uvedených příznaků hlízy pravděpodobně nevzejdou.
VÚB

«123...14»
© 2019 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec