Brambory - zdravá potravina

Poradna

Jan Boháč
čtvrtek, 18. března 2021, 15:40

Vážení,
loňskou úrodu (odrůdy Adéla) jsem měl značně napadenou vločkovitostí, a to včetně (resp. především) zasažení lenticel (usuzuji jako laik po prostudování publikace Hausvater et al., 2011 z vašich stránek). Bohužel letos nestihnu připravit nové políčko, budu sázet stejnou odrůdu opakovaně do stejného - zamořeného - záhonu. Půda lehká, písčitá, chlévský hnůj v zimě 2019-20. Prosím o dvě rady.
Zaprvé zda je v takovém případě alespoň nějaká rozumná pravděpodobnost, že by případná nová certifikovaná sadba nemusela být napadena, nebo se mám spokojit s vlastní napadenou sadbou z loňské sklizně, protože z loňska zamořený pozemek způsobí stejně s velkou pravděpodobností napadení;
za druhé, zda byste doporučili pro primitivní zahrádkářské podmínky nějaký způsob chemického ošetření (sadby a/nebo půdy) a pokud ano, zda podle str. 6 uvedené publikace z roku 2011, nebo zda jsou na trhu nějaké další přípravky vhodné pro amatérskou aplikaci.
S pozdravem

Dobrý den.
Rozhodně nelze doporučit opakovaně sázet brambory po sobě, neboť půda může být také významným zdrojem původce vločkovitosti. Není také vhodné použít vlastní sadbu, zejména pokud vykazuje napadení vločkovitostí. Certifikovaná sadba dává záruku vyhovujícího zdravotního stavu. A pokud opravdu chcete sázet brambory na stejný pozemek jako v loňském roce, pak je dobré změnit alespoň odrůdu.
Aktuálně registrované přípravky proti vločkovitosti naleznete na webových stránkách ÚKZÚZ - Rostlinolékařský portál, nebo vám můžeme jejich seznam poslat přímo na vaši e-mailovou adresu.
VÚB


Marek
čtvrtek, 18. března 2021, 10:44

Dobrý den,
Zakoupil jsem sadbové brambory certifikovane impala a jsou provrtane od dratovce. Můžu takový materiál zasadit? A může vůbec takový materiál být vydáván za sadbovy.
Ještě jeden dotaz ohledně použití dusíkatého vápna v bramborach můžu aplikovat vápno těsně před výsadbou nebo musím dodržet doporučených 14 dní před výsadbou.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Drátovci se sadbou nešíří, protože hlízy opouštějí při sklizni nebo další manipulaci s nimi. Sadbu napadenou drátovcem tedy můžete sázet, neboť poškození obvykle není tak silné, že by ovlivnilo klíčivost. Příslušná vyhláška (129/2012) uvádí nejvyšší přípustné poškození vnějšími vadami způsobené mechanicky nebo škůdci do 3 hmotnostních %.
Pokud se týká použití dusíkatého vápna, je třeba ho použít podle návodu, aby nedošlo k případnému poškození klíčků.
VÚB


Kamil H.
úterý, 16. března 2021, 10:44

Dobrý den,
v loňském roce jsem zasázel brambory na pole kde byl tři roky pěstován jetel. Sklizené brambory jsou poměrně dost napadeny drátovci. Letos plánuji, že si ze sklizených brambor vyberu sadbu. Hrozí nebezpečí, že si zamořím další pozemek a nebo se sadbou škůdce nemůže přenést ?
Děkuji za rady, s pozdravem

Dobrý den.
Bramborovou sadbu poškozenou drátovci sázet lze, neboť škůdce hlízy opouští již při manipulaci s hlízami při sklizni a zůstává v půdě. Sadbou se tedy škůdce nepřenáší.
Příčinou zvýšeného výskytu drátovců na vašem poli v loňském roce bylo právě pěstování brambor po jeteli, protože právě v pícninách a trvalých travních kulturách dochází k namnožení těchto škůdců.
Podrobnější informace jsou uvedeny na našich stránkách www.vubhb.cz v sekci "publikace" naleznete příručku Drátovci a osenice, kde je vše potřebné týkající se tohoto problému.
VÚB


Josef Vojtěch
pátek, 5. března 2021, 12:53

Dobrý den.
Včera 4.3.2021 jsem zakoupil sadbové brambory ANUSCHKA. Po vysypání sadby do bedýnky jsem zjistil, že velká část hlíz má na sobě oválné propadlé fleky. Po seškrábnutí vrchní slupky se na některých hlízách objeví hnědočervené zbarvení. Na řezu je viditelné zbarvení jen mělké. Čím je toto poškození způsobeno? Můžu tyto brambory sázet? Děkuji za odpověď.

2471_P1320778.JPG 2471_P1320779.JPG

Dobrý den
Podle přiložených fotografií se pravděpodobně jedná o mechanicky způsobené otlaky. V úvahu by ale mohly připadat i nekrózy způsobené původci alternariových skvrnitostí (Alternaria spp.), to by ale vyžadovalo podrobnější rozbor. Podle četnosti poškození hlíz zřejmé z fotografií doporučujeme sadbu reklamovat, neboť neodpovídá požadavkům na certifikovanou sadbu.
Pro oba případy však platí, že hlízy lze sázet. Je zde ale značné riziko, že za nepříznivých podmínek mohou být nekrózy sekundárně napadeny pektinolytickými bakteriemi s následnou měkkou hnilobou a porost bude mezerovitý. Pokud se pro přesto výsadbu rozhodnete, doporučujeme hlízy nechat naklíčit a vysazovat později do vyhřáté půdy, aby sadba co nejrychleji vzešla.
VÚB


Hana
čtvrtek, 4. března 2021, 21:31

Dobrý den,
mohou se prosím konzumovat sadbové brambory? Každý rok kupuji cca 5 odrůd uznané sadby, ale spotřebuji tak 1/3, protože mám jen malé políčko, tak je různě rozdávám přátelům. Jeden z nich mi včera řekl, že mu zbyly, a ptal se, zda se mohou konzumovat. Nevím, a proto Vás prosím o odpověď.
Děkuji mnohokrát.

Dobrý den.
Na podobnou otázku jsme již odpovídali dříve. U sadbových brambor je většinou vyšší počet aplikací insekticidů proti vektorům virových chorob (především mšic). Pokud ovšem jsou přípravky používány správně, v souladu s jejich registrací, pak riziko nehrozí. Naproti tomu je většinou nižší počet aplikací fungicidů určených proti plísni bramboru, jelikož je vegetace ukončena dříve než u konzumních brambor. Z důvodů dřívějšího ukončení vegetace může být ale ovlivněna jejich vnitřní kvalit (chuť, konzistence dužniny, obsah sušiny atd.). . Problém by mohl nastat, pokud by sadba byla mořena proti houbovým chorobám. To se však před prodejem sadby obvykle neděje a případné ošetření sadby by muselo být uvedeno na návěsce. Osobně bych volil jiný způsob zužitkování těchto hlíz (např. právě pro domácí zvířata) a koupil bych kvalitní odrůdu konzumních brambor.
VÚB


Eva
pondělí, 1. března 2021, 09:36

Dobrý den chci se zeptat ,sem tam mám mezi brambory černý brambor, ale až po uvaření co to může být děkuji

Dobrý den.
Bez přímého posouzení nebo alespoň fotografie je obtížné příčinu přesně určit. Ale je pravděpodobné, že tmavnutí hlíz je způsobeno fyziologickou poruchu nazývanou šednutí dužniny. Tato porucha je vyvolána nedostatkem kyslíku v dužnině, jde o narušení výměny vzduchu mezi vnějším prostředím a dužninou prostřednictvím slupky. Šedé až černé skvrny jsou způsobeny přítomností melaninu, tmavého organického barviva, které se vytváří v důsledku poruch dýchání. Jev může mít více příčin, nejčastěji je to mechanické poškození hlíz za nízkých teplot (např. při třídění), odklíčení hlíz, případně nedostatky ve výživě nebo extrémní výkyvy počasí ve vegetaci.
Výskyt je častější u odrůd s vyšším obsahem škrobu v hlízách. Více o fyziologických poškozeních a poruchách (abiotikózy) najdete na webových stránkách www.vubhb.cz v sekci Publikace, a to v příručce Abiotikózy bramboru, fyziologické vady a poruchy.


Tomáš Zvídavý
pátek, 26. února 2021, 16:14

Vážení, rád bych na zahrádce pěstoval brambory. Nevím však jak. Nechci s tím mít osobně žádnou práci a chtěl bych mít z toho obrovský užitek, aby mi sousedé záviděli /o nic jiného vlastně nejde/. Mohl bych do toho v horším případě zapojit manželku. U nás se říkalo:" Čím hloupější sedlák, tím lepší brambory." Nemohli by jste mi poradit vhodný postup?

Dobrý den.
Bez práce nejsou koláče a bohužel ani brambory. Jak je vypěstovat a mít z nich užitek, najdete v řadě publikací na našich webových stránkách.
Bez práce to ale nebude, takže to budete muset vyřešit návštěvou nějaké prodejny. A závist sousedů lépe vzbudíte třeba pěkným bourákem. Jak zapojit manželku, to musíte zjistit v jiné specializované poradně. Až ji řeknete to citované přísloví, zřejmě vám ale stejně nepomůže.
VÚB


Jaroslav Matýšek
úterý, 26. ledna 2021, 12:02

Dobrý den, mám zvláštní dotaz, dá se podle nati určit druh brambory? Loni jsem vysázel Corcordie a Antonie na jednom poli vedle sebe, takže podmínky měli k růstu stejné. Nať byla u obou odrůd hustá a vysoká skoro do pasu, sázím 75 cm od sebe a nedalo se porostem projít. Při sklizni bylo na jedné polovině brambor hodně, velikost tenisový míček a větší. Na této části začala dříve vadnout nať a pomalu se rozložila do stran do takového talíře. Druhá polovina byla také bohatá na počet brambor v důlku, možná bohatší, ale velikosti slepičího vejce, sem tam tenisového míčku. Nať po zaschnutí zůstala hodně vzpřímená a připadala mi taková tuhá a pevnější, nebo tvrdší. Těžko se to popisuje. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Dobrý den.
Pokud potřebujete rozlišit pouze několik odrůd podle natě a víte, o které se jedná a jsou-li na stejném pozemku, tak to vizuálně jde. Ve vašem případě a pouze podle vašeho popisu je to ale obtížné. Obě odrůdy jsou polorané.
Záleží také na tom, zda a jak byly sadbové hlízy naklíčené. Odrůda Antonia se např. pomaleji probouzí. Odrůdu, u které nejdříve zaschla nať, bych typoval na Concordii, protože tato je více náchylná k plísni bramboru a loňský ročník této chorobě velmi svědčil.
VÚB


VÚB Havlíčkův Brod
pondělí, 25. ledna 2021, 15:07

PRODEJ BRAMBOR POKRAČUJE!
Tradiční prodej brambor "ze dvora".
Kde: Havlíčkův Brod, vjezd mezi domy z ulice Dobrovského, cca 50 m pod kruhovým objezdem směrem do města po levé straně
Kdy: každý čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin
Výběr konzumních odrůd brambor vhodných i na uskladnění zajištěn.
Cena konzumních brambor 8,- Kč/kg
Cena odpadních brambor 100,- Kč/q
Bližší informace podá p. Vampola telefonicky na č. 777 967 344

2463_PRODEJ_BANNER_WEB.png

Nikol
pondělí, 25. ledna 2021, 12:06

Dobrý den, chci se zeptat nyní škrábu brambory které jsem dostala na uskladnění, mám je v chladu a jak je škrábu tak brambory jsou plné vody, úplně to ve velkém kape ta voda. Je to normální? ještě jsem se s takovým množstvím vody nesetkala, děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Bez přímého posouzení hlíz je odpověď obtížná. Ale nejčastěji k intenzivnímu uvolňování vody z hlíz dochází po jejich namrznutí. V tom případě by také hlízy měly nasládlou chuť.
VÚB


Jana
středa, 6. ledna 2021, 17:28

Prosím,
Naproti našeho paneláku na poli jsou zasázené brambory.než je zemědělci dali do země několikrát prosivali zeminu.pote vyhloubili hluboké jámy a zůstaly kopce. Pote vykvetly brambory. Nyni je leden a pořád jsou zaschlé natě a nevyorané brambory. Co to je prosím za odrůdu? Myslím že jsem něco zaslechla v Polopatě, ale nevěnovala pozornost.
Z patra jsem viděla nějakého lapků co si chtěli pár brambor nakopat a jen kopal a kopal a nevybíral...asi jsou moc hluboko, aby nezmrzly?

Dobrý den.
Zemědělci na poli nedaleko Vašeho domu pravděpodobně pěstují brambory v odkameněné půdě. V této dnes nejpoužívanější technologii pěstování brambor se nejprve provádí tzv. rýhování, při kterém vzniknou "obří hrůbky". Ty se poté prosévají aby se půda zbavila kamenů a hrud. Do prosáté půdy se pak již běžným způsobem sází brambory.
Důvodem toho, že na poli jsou brambory ještě v lednu, není pěstování žádné speciální odrůdy. Není žádná odrůda brambor, kterou by bylo možné nechat na poli přes zimu bez rizika, že bude poškozena nízkými teplotami. Spíše pěstitelé neměli možnost sklidit brambory na podzim. V loňském roce byl podzim velmi deštivý a místy docházelo k silnému přemokření půdy, což komplikovalo, nebo zcela znemožnilo sklizeň brambor.
VÚB


Petr
úterý, 29. prosince 2020, 20:41

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, která z dostupných odrůd je nejvhodnější pro krmení dobytka (prasat), event. která z odrůd vytváří největší hlízy ? V minulosti prý existovaly speciální krmné odrůdy brambor. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
je pravda, že dříve se pěstovaly na značné ploše za účelem krmení prasat.
Dnes tomu tak již není. Ze současných odrůd budou zřejmě pro krmení nejvhodnější odrůdy s vyšším obsahem škrobu. V konzumních odrůdách to jsou odrůdy označené varným typem C nebo odrůdy s varným typem BC. Dále budou vhodné odrůdy vhodné pro výrobu škrobu. Jinak ke krmení můžete využívat všechny odrůdy brambor. Přehled nejrozšířenějších odrůd pěstovaných v ČR najdete na https://www.vubhb.cz/cs/knihovna/informacni-letaky-a-panely/odrudy-bramboru-
v-ceske-republice-v-roce-2020
VÚB


Jiří Balcárek
čtvrtek, 10. prosince 2020, 16:31

Dobrý den, po ošrábání brambor se na povrchu některých hlíz objevily bílé skvrny (viz obrázky). Někdy zasahovaly i do větší hloubky. Rád bych se zeptal na jejich původ či škodlivost. Brambory byly zakoupeny v maloobchodě, jedná se brambory konzumní, varný typ A, Belana, původ Německo ( Sasko).
Děkuji za vaši reakci.

2458_20201210_161250.jpg

Dobrý den.
Šedobílé skvrny jsou způsobeny škrobem, který se vysrážel pod hojivým pletivem jako reakce na mechanické poškození hlíz. Jedná se o přirozený jev, jež zabraňuje vniknutí původců chorob do hlíz prostřednictvím jejich mechanického poškození, které vzniká při sklizni a posklizňové úpravě. Při kuchyňské úpravě stačí skvrny vykrojit.
VÚB


Salášek L.
úterý, 8. prosince 2020, 17:49

Dobrý den, letos poprvé po 30 letech pěstování brambor pro vlastní spotřebu se na hlízách objevila výraznější vločkovitost brambor, tak do stupně 5 (marabel, sadba z bramborářského družstva od Nového Města na Moravě). Zřejmě se podepsal velmi vlhký rok a to, že brambory sázím vždy jen s 1-roční přestávkou. Vaříme brambory ve slupce a pak oloupeme. Ty černé nárůstky jsou většinou na slupce a jdou i když velmi obtížně z velké části omýt, spíš odřít, něco ale zůstane, zvláště, když je houba trochu zanořená do hlízy. První dotaz je, zda nevadí ze zdravotního hlediska takto zasažené brambory jíst?
Jestli si to dobře uvědomuji, objevilo se to až teď v listopadu. Je možné, že tato houba podstatněji narostla až ve sklepě? (Sklep studený, vlhký, i když do konce listopadu nechávám otevřenou ventilaci, brambory v něm ale vydrží až do nových brambor).
Moření sadby dle vaší publikace k vločkovitosti pomůže i u viditelně zasažené sadby? I když vidět zasažení je dobře až po opláchnutí vodou a mýt brambory před sázením by asi nebyl dobrý nápad?
Děkuji za odpověď.
L. Salášek

Dobrý den.
Hlízy napadené vločkovitostí nejsou zdravotně závadné. Není však vhodné konzumovat je ve slupce.
Pokud je vlhkost ve skladu vysoká, šíří se původce vločkovitosti v průběhu skladování poměrně intenzivně. Vaše zjištění je tedy správné.
Moření hlíz zasahuje právě zdroj infekce na sadbových hlízách a je proto vhodnou ochranou. Méně však chrání před případným zdrojem infekce v půdě.
Mytí sadby vhodné není, naopak může podpořit rozvoj bakterióz.
U malopěstitelů doporučujeme věnovat pozornost především agrotechnickým opatřením. Tím je kvalitní příprava půdy, aby byla dostatečně zpracovaná, provzdušněná a prostá nerozložených rostlinných zbytků. Není proto vhodné hnojení hnojem až na jaře nebo použití hodně slamnatého hnoje. Hlízy je dobré před sázením naklíčit a vysazovat až do přiměřeně vyhřáté půdy, aby se urychlilo vzcházení.
Velmi důležité je také včas sklízet, neboť ukončení vegetace je signálem pro původce vločkovitosti přecházet do přezimovacího stadia, tedy tvorbě sklerocií. Jejich množství na hlízách se pak zvyšuje s délkou doby, po které jsou hlízy ponechány v půdě.
VÚB


Štěpán Bicera
pondělí, 30. listopadu 2020, 11:51

Pěstuji na malé ploše asi 30 m2 na zahradě brambory Adéla. Střídám je ob rok se saláty a mrkví. Letos se mi téměř ve všech větších bramborách ve žlutém "mase" brambor vyskytují četné nahnědlé fleky. Některé mají i tmavší tečky. Není to hnědˇvýrazná, jen takové zabarvení a někdy to dělá dojem, jakoby to těmi hnědými tečkami začalo. Na plochu pro brambory před výsadbou zavezu cca 8 koleček kompostu ze zbytků z kuchyně a z pokosené trávy, občas proleženým vrstvou kravského hnoje. Pro sadbu používám menší brambory z předešlé sklizně. Pěstuji takto brambory už léta a letos se to stalo poprvé.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Podle vašeho popisu se může jednat se o abiotickou rzivost dužniny hlíz bramboru. Jde o fyziologickou poruchu, příčinou mohou být nevyrovnané růstové podmínky ve vegetačním období, tj. vysoké teploty a přísušky spojené s nedostatečným příjmem vápníku a železa, případně jiných prvků (blokace jejich příjmu vlivem nevhodného průběhu vegetace). Přesnou příčinu je obvykle obtížné zpětně zjistit. Některé odrůdy jsou k této poruše více náchylné. Pokud jde skutečně o rzivost dužniny, při dobrém skladování se stav nezmění a hlízy by neměly podléhat hnilobě.
VÚB


Pavel Houšť
čtvrtek, 26. listopadu 2020, 14:59

Dobrý den, obracím se na vaše odborníky s dotazem.
Po oloupání brambor je možné na dužině vidět jako kdyby černé tečky, které mají hloubku 2-3 mm a na slupce občas nacházím malé černé tečky.
Chtěl bych se zeptat čím je to způsobeno a popřípadě jak tuto vadu odstranit? Mé tušení je, že je to způsobeno Vločkovitostí hlíz, můžete mi prosím toto tvrzení potvrdit popřípadě vyvrátit?
Pěstováním brambor se zabývám na ploše 0,5 ha a v posledních dvou letech mi tyto tečky dělají problém u některých zákazníků.
Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Pavel Houšť

2455_Obrázek1.jpg 2455_Obrázek2.jpg

Dobrý den.
Vaše tušení je správné. Podle vašeho popisu jde o napadení lenticel původcem vločkovitosti hlíz bramboru houbou Rhizoctonia solani. Bližší údaje a možnosti ochrany naleznete v našich příručkách Škodliví činitelé bramboru poškozující hlízy a Vločkovitost hlíz bramboru na našich webových stránkách v sekci Publikace.
VÚB


VÚB Havlíčkův Brod
středa, 18. listopadu 2020, 15:08

PRODEJ BRAMBOR 2020 ZAHÁJEN!

Tradiční prodej "ze dvora" VÚB byl opět zahájen.
Kde: Havlíčkův Brod, vjezd mezi domy z ulice Dobrovského, cca 50 m pod kruhovým objezdem směrem do města po levé straně
Kdy: každý čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin
Výběr konzumních odrůd brambor vhodných i na uskladnění zajištěn.
Cena konzumních brambor 8,- Kč/kg
Cena odpadních brambor 100,- Kč/q
Bližší informace podá p. Vampola telefonicky na č. 777 967 344

2454_PRODEJ_BANNER_WEB.png

Milan Plánička
neděle, 25. října 2020, 18:16

Dobrý den, pěstuji brambory na stejném místě na zahradě několik let(cca.500m2)po sklizni začátkem září zaseji hořčici a cca v půli října pole zaorám, dříve jsem ještě před zoráním přidal do toho trochu hnoje. V současné době již mám problém sehnat hnůj, co prosím přidávat a kdy za vhodné průmyslové hnojivo k zelené hořčici?
Nechtělo by také když pěstuji brambory pořád na stejném místě třeba 1x za 2 roky plochu vyvápnit(dezinfekce)
Díky za odpověď

Dobrý den.
Pěstování brambor na jednom místě není vhodné z důvodu možnosti rizika vyššího výskytu chorob a škůdců, zaplevelení, ale i snižování výnosu. Zelené hnojení je určitě velmi vhodné řešení, především v podmínkách absence jiných statkových hnojiv, zejména hnoje. Z minerálních hnojiv je dobré nárůst hořčice podpořit dusíkem. To znamená zapravení dusíkatého hnojiva před vysetím hořčice. Vhodná dávka dusíku je cca 30 kg/ha, to je např. síran amonný v dávce 150 kg/ha (7,5 kg/500 m2), nebo močovina 70 kg/ha (3,5
kg/500 m2) atd.
Jako další krok bych doporučil zapravení hnojiva typu NPK na jaře před sázením brambor. Tato hnojiva obsahují kromě dusíku i draslík a fosfor, a to s různým poměrem jednotlivých živin. Jejich dávka se řídí obsahem dusíku. Je třeba spočítat dávku hnojiva tak, aby bylo dodáno cca 80 kg N/ha. Pokud bude hnojivo obsahovat např. 10 % N, bude ho třeba 800 kg/ha (40 kg/500 m2) a podobně.
Vápnění je určitě také na místě. Přímé vápnění k bramborám však není vhodné, a to z důvodu vyššího rizika napadení brambor obecnou strupovitostí. Takže vápnit po sklizni brambor. Obecně se však doporučuje vápnění v letech, kdy se brambory na pozemku nepěstují.
VÚB


Zbyšek
středa, 21. října 2020, 10:04

Dobrý den, chci se zeptat na vizuální vadu brambor. Jsem drobný zahrádkář, který na části pozemku pěstuje několik odrůd brambor. Jedna z nich, bohužel neznám název odrůdy, je žlutomasá s červenou slupkou, je asi ze 30% na povrhu hlíz hluboce rozpraskaná, ty rýhy na hlízách jsou zcela pokryté slupkou, takže na uskladnění to nemá žádný vliv, jiné onemocnění nevykazují, násada i velikost hlíz jsou více než průměrné. V loňském roce jsem tuto vadu považoval jako následek suchého počasí, kdy jsem kvůli suché půdě brambory několikrát zaléval. Letos bylo vláhy nadbytek v pravidelných intervalech, zalévat nebylo třeba a rozpraskanost hlíz byla podstatně větší.
Děkuji za odpověď a přeji v kultivaci brambor hodně úspěchů.
Zbyšek

Dobrý den.
Rozprasky se mohou vytvořit i po poměrně krátkodobém přísušku, následuje–li rychlé obnovení růstu hlíz po srážkách. Pokud jsou rozprasky dobře zacelené, svědčí to o tom, že k jevu došlo v raných stadiích vývoje hlíz. Některé odrůdy jsou k rozpraskům náchylnější.
Dalšími příčinou může být působení reziduí některých herbicidů, případně napadení původcem vločkovitosti (houbou Rhizoctonia solani).
VÚB


Milan
úterý, 20. října 2020, 19:19

Dobrý den, od kamaráda bramboráře mám sadbu červených brambor, které jsem právě sklidil. Když je loupáme, tak na slupce a těsně pod slupkou jsou malé tečky. Můžete, prosím, poradit, o co jde? Hnojím zeleným hnojením (hořčice), dřevěným popelem a kravinci z pastvy. Děkuji předem.

2449_IMG_5736.JPG 2449_IMG_5737.JPG

Dobrý den.
Pravděpodobně se jedná o napadení lenticel (průduchů) houbou Rhizoctonia solani způsobující chorobu, která se nazývá vločkovitost hlíz. Choroba, kromě příznaků na snímcích, vyvolává řadu dalších různorodých poškození bramborových rostlin i hlíz, u kterých znehodnocuje jejich kvalitu. Napadá však také mnoho jiných plevelných i kulturních rostlin. Více se dočtete v sekci "Publikace" v příručce Vločkovitost hlíz bramboru na našich stránkách www.vubhb.cz.
VÚB

© 2021 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec