Brambory - zdravá potravina

Média

Dosud nebyl vložen obsah stránky.

«123...7»
432_rvysocina.png

Český rozhlas Vysočina - Urodí se až o polovinu více brambor. Odborníci testují nový způsob zavlažování polí (17.5.2019, Zprávy)

16.5.2019 proběhl na Demonstrační farmě Valečov den otevřených dveří, který se týkal technologie pěstování brambor při uplatnění kapkové závlahy. Ing. Milan Čížek, Ph.D z Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod odpovídal na dotazy MIlana Soldána z Českého rozhlasu Vysočina.

[ celý článek ]


420_ct24-1.jpg

Čt24 - České brambory došly, musí je nahrazovat dovoz. Ten je ale dražší (Události a Studio 6, 3.4.2019)

Hosty reportáže pro Události byli Jiří Zvolánek ze společnosti Havlíčkova Borová zemědělská a. s. a předseda Českého bramborářského svazu Ing. Josef Králíček. Hostem Studia 6 byl Tomáš Bohuslav ze společnosti Hanka Mochov s.r.o.

[ celý článek ]


419_ct24-1.jpg

ČT24 - Nejdřív máslo, nyní brambory. Zdražování dmýchá úvahy o potravinové soběstačnosti Česka (pořad 90´ ČT24, 3.4.2019)

Hostem pořadu Devadesátka ČT24, jejímž jedním z hlavních témat byla cena a pěstování brambor, byl předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

[ celý článek ]


418_radiozurnal.jpg

Český rozhlas Radiožurnál - Trh čeká na tuzemské brambory (pořad Ranní interview, 27.3.2019).

Proč roste cena brambor na trhu? Odpovídá ředitel Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod Ing. Jaroslav Čepl, CSc.

[ celý článek ]


417_irozhlas.jpg

iROZHLAS - Evropě chybí brambory, na menší sklizni se podepsalo i počasí, popisuje šéf bramborářského ústavu (Radiožurnál, 27.3.2019)

Na trhu chybí brambory. Týká se to jak těch určených k jídlu, tak sadbových. Varují před tím čeští zemědělci. A průměrná cena brambor, která se už teď podle Českého statistického úřadu blíží ke 23 korunám za kilo, může dál růst. Důvody a další vývoj přiblížil v rozhovoru pro Radiožurnál ředitel Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě Ing. Jaroslav Čepl, CSc.

[ celý článek ]


416_rvysocina.png

Český rozhlas Vysočina - Na Vysočinu jezdí brambory přes půl Evropy. Sklady jsou totiž aktuálně prakticky prázdné. (Zprávy, 27.3.2019)

Jak ovlivňuje úrodu brambor počasí a jak tomu bylo v loňském roce, osvětlil ředitel Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod Ing. Jartoslav Čepl, CSc.

[ celý článek ]


405_cesky-rozhlas-cb.png

Český rozhlas České Budějovice - Pár starých, možná už zapomenutých bramborových receptů ze Suchdola (pořad Zelené světy, 30.11.2018)

Na Českém rozhlase České Budějovice pokračuje Bramborový podzim. V pořadu vás Marie Beníšková seznámí se starými bramborovými recepty (např. šumpláty, šterc, šuska, cmunda, bramborový svítek, zavrcenky) a následně vám vedoucí oddělení genetických zdrojů VÚB  Ing. Jaroslava Domkářová, Ph.D. něco poví o odrůdách brambor a varných typech.

[ celý článek ]


402_cesky-rozhlas-cb.png

Český rozhlas České Budějovice - Bramborový podzim pokračuje (pořad Zelené světy, 23.11.2018)

Na otázky o pěstování brambor odpovídá vedoucí oddělení ochrany brambor Ing. Ervín Hausvater, CSc.. Mimo jiné vysvětlí, jak se pěstují brambory v současné době u velkých pěstitelů, jaký byl letošní rok pro pěstování brambor, jak se provádí ochrana proti chorobám a škůdcům  a jakou perspektivu mají závlahy. 

[ celý článek ]


399_idnes.png

hobby.idnes.cz - Bramborový salát z barevných brambor je zdravější, chutná stejně (22.11.2018)

Bramborový salát z barevných brambor? Proč ne. Podle šéfkuchaře Romana Pauluse není třeba se fialových, červených či modrých brambor nijak bát. Chuť mají stejnou jako žlutomasé a výživově jsou ty barevné nakonec zajímavější, mají více antioxidantů.

[ celý článek ]


397_eska-televize-logo-65030414d5-seeklogo.com.png

Česká televize - Folklorika: Kobzole, erteple, zemáky (3.11.2018)

Původně americká plodina se zásluhou lidových písní, pořekadel a říkaček stala nedílnou součástí české lidové kultury. Připravili T. Netočný a K. Řezníčková. Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod v pořadu zastupuje vedoucí oddělení genetických zdrojů  Ing. Jaroslava Domkářová, Ph.D.

[ celý článek ]

«123...7»
© 2019 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec