Brambory - zdravá potravina

Média

Dosud nebyl vložen obsah stránky.

«123...8»
479_regionalni_televize.jpg

Regionální televize: Potraviny z domoviny - Brambory (5. díl, 7. 10. 2019)

Na návštěvě u pěstitelů brambor na Vysočině a ve Výzkumném ústavu bramborářském v Havlíčkově Brodě. Rozhovor s výkonným ředitelem VÚB Ing. Jaroslavem Čeplem, CSc. a vedoucí Oddělení genetických zdrojů Ing. Jaroslavou Domkářovou, Ph.D., MBA.

[ celý článek ]


477_stazeny_soubor.png

Český rozhlas Hradec Králové - Vaříme s Habadějem (5.9.2019)

Živé vysílání z Bramborové soboty  z areálu muzea v přírodě na Veselém Kopci. Za Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod odpovídá na otázky jeho výkonný ředitel Ing. Jaroslav Čepl, CSc..

[ celý článek ]


476_stazeny_soubor.png

Noc vědců - Národní zemědělské muzeum Praha (27.9.2019)

Létající drony, jídlo z hmyzu nebo hledání srnčích mláďat termokamerou – i to je moderní zemědělská věda. O tom, že může být napínavá, fascinující i dobrodružná, přesvědčilo návštěvníky Noci vědců 2019 v Národním zemědělském muzeu čtrnáct zemědělských institucí a výzkumných ústavů.

[ celý článek ]


464_tydenik-kvety_portfolio.png

Týdeník Květy - Český národní poklad - BRAMBORY (12.9.2019)

Tématem týdne v Týdeníku Květy jsou BRAMBORY, které jsou označovány jako zázračná zelenina nabitá zdravím, kterou zbytečně podceňujeme. Součástí je i rozhovor s ředitelem Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod, s.r.o. Ing. Jaroslavem Čeplem, CSc.

[ celý článek ]


463_zeme_zivitelka.png

Zemědělský výzkum – prezentace na mezinárodním agrosalonu ZEMĚ ŽIVITELKA 2019

Aktuální prezentační video výzkumných ústavů z mezinárodního agrosalonu ZEMĚ ŽIVITELKA 2019  můžete shlédnout při zobrazení celé zprávy.

[ celý článek ]


461_stazeny_soubor_1.png

Lidové noviny - Není brambora jako brambora (31.8.2019)

Příběh brambor jako souputníků člověka je velice zajímavý a plný dobrodružných zvratů. Více se dozvíte v článku Anite Blahušové v Lidových novinách. Odrůdy brambor komentuje  Ing. Jaroslava Domkářová, Ph.D., vedoucí oddělení genetických zdrojů.

[ celý článek ]


459_logo_zemedelec-tv.png

TV Zemědělec - Země živitelka 2019 – Zlatý klas – Brambory Valda

Rozhovor Ing. Barbory Venclové s Ing. Jaroslavou Domkářovou, Ph.D., vedoucí oddělení genetických zdrojů, o nové odrůdě brambor Valda, která získala na agrosalonu Země živitelka 2019 ocenění Zlatý klas

[ celý článek ]


432_rvysocina.png

Český rozhlas Vysočina - Urodí se až o polovinu více brambor. Odborníci testují nový způsob zavlažování polí (17.5.2019, Zprávy)

16.5.2019 proběhl na Demonstrační farmě Valečov den otevřených dveří, který se týkal technologie pěstování brambor při uplatnění kapkové závlahy. Ing. Milan Čížek, Ph.D z Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod odpovídal na dotazy MIlana Soldána z Českého rozhlasu Vysočina.

[ celý článek ]


420_ct24-1.jpg

Čt24 - České brambory došly, musí je nahrazovat dovoz. Ten je ale dražší (Události a Studio 6, 3.4.2019)

Hosty reportáže pro Události byli Jiří Zvolánek ze společnosti Havlíčkova Borová zemědělská a. s. a předseda Českého bramborářského svazu Ing. Josef Králíček. Hostem Studia 6 byl Tomáš Bohuslav ze společnosti Hanka Mochov s.r.o.

[ celý článek ]


419_ct24-1.jpg

ČT24 - Nejdřív máslo, nyní brambory. Zdražování dmýchá úvahy o potravinové soběstačnosti Česka (pořad 90´ ČT24, 3.4.2019)

Hostem pořadu Devadesátka ČT24, jejímž jedním z hlavních témat byla cena a pěstování brambor, byl předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

[ celý článek ]

«123...8»
© 2020 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec