Brambory - zdravá potravina

Aktuality

1519_pi_79_skodlivi_cin_hlizy_2020_www_final_stranka_01.jpg

Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod vydal v řadě Praktické informace brožuru "Škodliví činitelé bramboru poškozující hlízy"

středa, 17. června 2020

Příručka byla vydána ve spolupráci s Poradenským svazem "Bramborářský kroužek". Dozvíte se zde o chorobách, škůdcích a abiotikozách, které poškozují hlízy a tím ovlivňují vnější i vnitřní kvalitu hlíz. Součástí příručky je i rozsáhlá fotogalerie.


1512_pi_78_skladkove_choroby_www_final_stranka_01.jpg

Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod vydal v řadě Praktické informace brožuru "Skládkové choroby u brambor a ochrana proti nim"

úterý, 5. května 2020

Příručka byla vydána ve spolupráci s Poradenským svazem "Bramborářský kroužek". SKLÁDKOVÝMI CHOROBAMI tradičně a z praktických důvodů nazýváme destrukční choroby bakteriálního a houbového původu, které se objevují převážně až v průběhu skladování. V brožuře se dozvíte základní informace o těchto chorobách a také jaké jsou možnosti ochrany brambor proti nim.


1505_pi_77_mandelinka_2020_www_stranka_1.jpg

Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod vydal v řadě Praktické informace brožuru "Ochrana brambor proti mandelince bramborové "

pátek, 27. března 2020

Příručka byla vydána ve spolupráci s Poradenským svazem "Bramborářský kroužek". Můžete se v ní dozvědět  informace o mandelince bramborové a jaké jsou aktuální možnosti ochrany proti tomuto škůdci. Součástí příručky je i fotogalerie a garfické zpracování výsledků pokusů VÚB.


Plánované akce výstava Jarní Zemědělec v Lysé nad Labem a mezinárodní veletrh zemědělské techniky TechAgro se přesouvají na jiné termíny

úterý, 17. března 2020

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se mimo jiné neuskuteční tyto tradiční akce, kterých se aktivně účastní i odborníci z VÚB Havlíčkův Brod. TechAgro je přesunuto na 11.-15.4. 2021 o případném náhradím termínu prodejní výstavy Jarní Zemědělec budete informováni i na našem webu.


1506_ceske_odrudy_2020_www_stranka_01.jpg

Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod spolu s ČMŠSA a Poradenským svazem „Bramborářský kroužek“, z. s. vydal novou brožuru České odrůdy konzumních brambor 2020

úterý, 10. března 2020

Nový přehled odrůd českého šlechtění. V současné době se novošlechtěním bramboru zabývají v České republice především SATIVA Keřkov, a. s., SELEKTA Pacov, a. s., VESA Velhartice, a. s. a Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod, s. r. o.


498_logo-cazv.png

12. února 2020 se uskutečnilo plenární zasedání Odboru rostlinolékařství České akademie zemědělských věd

pátek, 14. února 2020

Stěžejním tématem jednání byl Mezinárodní rok zdraví rostlin a představení oboru Rostlinolékařství široké veřejnosti jako jednoho ze stěžejních zemědělských oborů, který zajišťuje produkci kvalitních a hygienicky bezpečných potravin. 


497_logo_ukzuz_barva.png

Dne 30 . 1. 2020 se konal odborný seminář Integrovaná ochrana při pěstování brambor.

čtvrtek, 6. února 2020

Hlavním pořadatelem byl ÚKZÚZ ve spolupráci s Českým bramborářským svazem za účasti zástupců Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod a Ministerstva zemědělství ČR. 
Tisková zpráva, ÚKZÚZ, 4.2.2020 – Dne 30 . 1. 2020 se konal, pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana, odborný seminář na téma integrované ochrany při pěstování brambor. Seminář organizovaný ve spolupráci s Českým bramborářským svazem navštívilo bezmála 180 účastníků, mezi kterými byli i zástupci slovenského ministerstva zemědělství. Akce otevřela problematiku současného bramborářství a přiblížila technologii pěstování brambor s ohledem na principy udržitelného rozvoje. Představila i novou činnost ÚKZÚZ v kontrole kvality konzumních brambor Q CZ.


494_vub_logo.jpg

23.1.2020 se sešla vědecká rada Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod

čtvrtek, 23. ledna 2020

23.1.2020 proběhlo ve VÚB Havlíčkův Brod jednání vědecké rady. Byly projednány výroční zprávy jednotlivých výzkumných záměrů v rámci "Dlouhodobé koncepce rozvoje výzkumné organizace" a periodické zprávy řešených projektů NAZV (Národní agentura pro zemědělský výzkum).


495_logo_ukzuz_barva.png

Seminář Integrovaná ochrana při pěstování brambor

středa, 22. ledna 2020

Seminář se uskuteční 30.1.2020 v univerzitním kampusu Bohunice v Brně. Hlavním pořadatelem je ÚKZÚZ ve spolupráci s Českým bramborářským svazem za účasti zástupců Výzkumného ústavu bramborářského a Ministerstva zemědělství ČR.


491_iyph_web_button_vertical_210x210px_en.png

22.1.2020 se uskutečnila Tisková konference k Mezinárodnímu roku zdraví rostlin

středa, 22. ledna 2020

Jak uvádí zpravodajský server ČTK České noviny: "Státní instituce připravují řadu osvětových akcí o rostlinolékařství. Na jaře bude v Římě konference ministrů zemědělství, která má schválit novou celosvětovou strategii ochrany zdraví rostlin do roku 2030. Dnes to na tiskové konferenci oznámili zástupci českého ministerstva zemědělství. Podle údajů ministerstva klesla předloni spotřeba přípravků na ochranu rostlin aplikovaných na zemědělskou půdu meziročně o devět procent."

© 2020 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec